Kominki elektryczne AFLAMO. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy kominek elektryczny może stworzyć zagrożenie pożarowe?

Nie ma takiej możliwości. Brak ognia wyklucza taką ewentualność. Wyposażenie urządzenia w czujniki zakrywania wydmuchu gorącego powietrza sprawiają, że nie wystąpi zjawisko zapłonu.

Czy szyba i obudowa kominka elektrycznego się nagrzewa?

Nic takiego nie ma miejsca. Urządzenia są skonstruowane w taki sposób, że zarówno szyba, jak i obudowa nie ulega nagrzaniu. Dzięki temu nie dochodzi do przypadkowych oparzeń, na które mogą być narażone np. dzieci lub zwierzęta domowe.

Czy kominek elektryczny emituje niebezpieczne spaliny?

Kominki elektryczne z uwagi na sposób wytwarzania płomienia oraz ciepła, nie wytwarzają spalin, tym samym są w pełni bezpieczne, gdy mowa o użytkowaniu.

Czy trzeba dopilnować wyłączenia kominka elektrycznego?

Kominki elektryczne to urządzenia wyposażone choćby w timer. Dzięki niemu użytkownik może automatycznie ustawiać włączenie oraz wyłączenie urządzenia. Pozwala to w sposób komfortowy ustalać czas pracy kominka.

Czy kominki elektryczne mogą być używane przez cały rok?

Funkcja ogrzewania, jej włączenie jest indywidualną sprawą każdego z Państwa. Każdy samodzielnie decyduje, czy kominek elektryczny będzie korzystał z funkcji grzewczej, czy może pozostanie ona wyłączona. Jest to szczególnie ważne w cieplejszych miesiącach. Nie włączanie tej funkcji pozwala zachwycać się możliwościami urządzenia o każdej porze roku.

Czy obsługa kominka elektrycznego jest skomplikowana?

Mowa o urządzeniach, które są banalnie proste w obsłudze. Ustawianie czasu pracy, funkcji grzewczej, wybór płomieni czy innych funkcji, nie powinno sprawiać żadnych problemów. Całość jest przygotowana w sposób intuicyjny, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, z pomocą przychodzi czytelna instrukcja.

Czy „rozpalanie” kominka elektrycznego jest trudne i czasochłonne?

Nic z tych rzeczy. Nie ma tutaj żadnych czasochłonnych prac do wykonania, takich jak przygotowanie paleniska, umiejętne rozpalanie, podtrzymywanie ognia, a także starannego dogaszania ognia. Nie trzeba sprzątać popiołu, sadzy, bo jej po prostu nie ma. Posiadacze kominków elektrycznych nie muszą również martwić się co do zakupu i składowania drewna, które jest niezbędne przy tradycyjnych kominkach. Ekspresowo i komfortowo można cieszyć się kominkiem we własnych czterech ścianach.

Jak steruje się kominkiem elektrycznym AFLAMO?

Nowoczesne kominki elektryczne mogą być sterowane za pomocą pilota. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala np. zmieniać rodzaj, moc płomienia bez ruszania się z kanapy.

Niektóre kominki elektryczne AFLAMO takie jak Unique, Fusion, Diamond oraz Wkład 23 NH można kontrolować dedykowaną aplikacją mobilną na telefony komórkowe.

Równocześnie kominki elektryczne wyposażone są w panel dotykowy, który 10 sekund po użyciu znika.

Czy korzystanie z kominków elektrycznych generują wysokie koszty użytkowe?

Technologia LED w kominkach AFLAMO zapewnia bardzo niski koszt efektu płomienia, który wynosi około 1-2 gr/h zależnie od modelu.

Czujnik otwartego okna wyłączy ogrzewanie, kiedy wyczuje nagły spadek temperatury.

Dzięki temu nie marnujesz pieniędzy na niepotrzebne ogrzewanie.

Czy kominki elektryczne posiadają inteligentne rozwiązania?

Jak najbardziej są w nie wyposażone, mowa choćby o tzw. czujniku otwartego okna. Jak działa to rozwiązanie? Mianowicie w sytuacji gdy, czujka zanotuje znaczny spadek temperatury, wyłączy automatycznie opcję grzania. Tym sposobem nie marnotrawi się energii elektrycznej.

Czy trudno jest zamontować kominek elektryczny?

Kominki elektryczne są niezwykle proste, gdy mowa o ich montażu. Należy po prostu rozpakować urządzenie, znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, złożyć i włączyć do sieci elektrycznej. Całość prac zamyka się w kilkudziesięciu minutach. Nie trzeba tutaj myśleć o przewodach kominowych, nie ma potrzeby przygotowywania żadnych specjalistycznych instalacji elektrycznych. Kominek elektryczny ścienny montuje się przy użyciu specjalnej listwy montażowej dołączonej w zestawie z kominkiem.

Czy kominek elektryczny ma włączoną funkcję grzewczą cały czas?

Funkcja grzewcza, jej uruchomienie i wyłączenie jest zależne tylko i wyłącznie od użytkownika. Wystarczy nie włączać grzania w kominku i można się cieszyć jego możliwościami np. podczas wakacyjnych miesięcy.

Czy wszystkie kominki można zabudować w ścianie?

Nie. Zabudować w ścianie można kominki elektryczne, które mają wydmuch gorącego powietrza z przodu np Royal, Majestic, Unique, Imperial, Mohave Bronze, Mohave Wood, Mohave srebrny. Stanowią one największą grupę kominków ściennych. W ścianie możemy także zabudować kominki które grzania nie posiadają w ogóle np Pride S, Pride B, Fusion, Albion NH oraz wkład 23 NH.

Osobną grupę stanowią grupę kominki elektryczne tylko do powieszenia na ścianę. Mają one wydmuch gorącego powietrza w górę dlatego nie zaleca się ich wbudowywać w ścianę. Powinny one na tej ścianie wisieć. Do tych kominków zaliczamy Albion, Albion biały, Albion srebrny, Malibu, Malibu biały, Modena

Czy istnieją kominki elektryczne, które nie posiadają funkcji grzania?

Tak, w naszej ofercie znajdziecie Państwo kominki takie jak Pride S, Pride B, Fusion oraz Wkład 23 NH.

Czy kominki elektryczne można montować wszędzie?

Prawie wszędzie istnieje możliwość zamontowania kominka elektrycznego. Skoro nie potrzebują one podłączeń do wentylacji kominowych, specjalistycznej zabudowy, to sprawdzają się zarówno w domach, jak i małych mieszkaniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować urządzenie w biurze, sklepie czy restauracji. Warto jednak pamiętać, aby nie montować kominków elektrycznych w miejscach, gdzie występuje wysoki poziom wilgoci, np. w łazienkach.

Czym się różni kominek stojący od ściennego?

Kominki stojący (kominek z obudową lub piecyk wolnostojący) to urządzenie, które bardzo szybko się montuje i stawia np. na podłodze.  Kominki elektryczne ścienne  wymagają dodatkowo zaopatrzenia się w odpowiednią listwę, dzięki której będzie można zawiesić na ścianie.

Czy kominek elektryczny daje takie efekty jak tradycyjne?

Każdy kominek elektryczny posiada odpowiednie funkcje, które gwarantują rozmaitą kolorystykę płomieni, jak również wybór opcji zróżnicowania palenisk. Niektóre z kominków elektrycznych AFLAMO pozwalają również sterować szybkością płomienia. Dlatego często niewyrobione oko nie będzie w stanie odróżnić kominka tradycyjnego od elektrycznego.

Jak długo działają kominki elektryczne?

Ogromna żywotność diod LED, które generują efekt płomienia sprawia, że Kominki elektryczne AFLAMO działają bez zarzutów przez lata.